Ako sme sa vyfarbili

Začínajúce firmy sa musia sústrediť na veci, ktoré sú kľúčové. Niekedy to znamená ťažké rozhodnutia a akceptovanie obmedzení. Veci, ktoré by sme radi mali musia ustúpiť tým, ktoré sú nevyhnutné na posun dopredu. Donedávna sme si aj mi museli odopierať farby. Po dlhom boji pri návrhoch a vo výrobe sa konečne môžeme od septembra tešiť vo farebnom svete neseda. Čo všetko predchádzalo slávnostnému statusu „Farebné verzie sú na webe“ sa dozviete ďalej.

Začalo to ešte niekde veľmi v ďalekých dobách, keď sme vyrábali prvé prototypy. Pri prototypovaní sa samozrejme všetko možné aj nemožné skúšalo, overovalo, testovalo. Ak ste si čítali Náš príbeh, určite ste si všimli tie výrazné farebné kombinácie na niektorých fotkách. Keď sa tvorí, netreba sa obmedzovať.

Potom nás trochu skrotila realita výroby a začali sme oficiálne vo farebnom štýle Henryho Forda:

„Zákazník môže mať auto hocijakej farby akú chce, pokiaľ bude čierna.“ (ani to nie je tak úplne pravda, zdá sa)

Keď sme sa zabehli, objednávky sa trocha stabilizovali, povedali sme si: „Dobre, poďme o krok ďalej.“ A krok ďalej, ktorý vyzeral najjednoduchšie bolo ofarbiť nesedu. Samozrejme, keďže skoro na každom prezentovaní sme dostávali otázku „Máte nesedu aj v iných farbách?“, chceli sme týmto aj vyhovieť zákazníkom.

Od návrhov po prvé kusy

[rl_gallery id=“2726″]

Míla spravil návrhy farebných verzií a interne sme si spravili malé hlasovanie a diskusiu o tom, ktoré z nich pustíme do výroby. Možnosti farieb sú nekonečné, ale pragmatizmus musí dať nejaké limity. Dominika na nás v rámci výberu musela byť občas aj prísna, kedže diskusia sa niekedy naťahovala a každý deň je drahý. Navyše, výroba v lete máva závodné dovolenky, takže nie je dobré váhať.

„Ak to chcete mať v auguste, už nešpekulujte…“

Dominika vyzýva na finálny výber farieb do výroby.

Jednym zo zaujímavých zistení pre nás bolo, že musíme mať dva šicie vzory podľa toho, ktorú látku používame. Totiž nesedy majú dva typy látok, ktoré sú oba skvelé, ale majú trochu iné vlastnosti.

Trochu sme sa pokúsili aj experimentovať s dvojitou farbou sedáka (na fotke S01), ale výroba jednoducho povedala, že tade to nepôjde. Zatiaľ.

Koncom augusta (konkrétne 22) sme ja, Nika a Vlado boli zbehnúť za našimi partnermi, ktorí šijú sedáky. Po ceste naspäť sme zistili skvelú správu:

Farebné sedáky sú u nás! Heuréka!

Nadšení Dominika aj Vlado šli okamžite do skladu, kde zároveň robíme finálne skladanie, balenie a rozvoz nesied. Predsa musíme čo najskôr naživo vidieť, ako vyzerajú! Čoskoro sa spustila radostná e-mailová konverzácia. Treba sa tešiť, keď je z čoho!

Vlado nafotil a spustil vlnu radosti!

Do štúdia a na web

O pár dní nato už sme s Mílom v ateliéri makali ako fretky na tom, aby sme vám mohli farebné verzie nahodiť na web, na facebook a všadeinde, kde treba. Mimochodom, môžeme len odporúčať ateliér Daylight Studio v Refinery Gallery – skvelý priestor, prístup aj rozumná cena. To ako to vyzeralo v štúdiu vidíte hore. Bola to zábava 🙂

Po fotení úprava a simultánne s tým prerábka webu a voilá, konečne slávnostne sme spustili farebné nesedy na webe 21. septembra.

Tri mesiace – veľa či málo? Ťažko povedať.

Všetko od rozhodnutia, že to ideme spraviť po moment, kedy sa farebná neseda na webe dala kúpiť trvalo asi tri mesiace. Ťažko sa nám hodnotí, či tri mesiace na tento „projektík“ sú veľa alebo málo. Popri tomto sa riešilo milión ďalších vecí – marketingové videá, ktoré práve spúšťame na facebooku, hľadali sme nových dodávateľov, obsluhovali nových zákazníkov, otvorili sme debatu s možným strategickým partnerom o distribúcii v rámci celej Európy a zefektívnení výroby…

Sme veľmi radi, že po niečo vyše roku od spustenia oficiálneho predaja neseda ožila farbami a že vám – zákazníkom – môžeme dať nielen slobodu v sedení, ale aj voľbu vo farbe.

A čo nás čaká ďalej?

Sme stále mladá firma a naša vízia a ambície sú veľké. Výziev je preto mnoho.

Mimo iného pracujeme na ponuke služieb pre firmy, aby sme pomohli zamestnancom k pohybu pri práci, aj keď možno nemajú nesedu. Prvé dve firmy, ktoré povedali áno na úvodný krok už máme. Ideme teda do toho s plným nasadením.

Ak vás zaujíma, čo sa v nesede deje, jednoducho nás sledujte na facebooku, alebo sa prihláste na neposedný newsletter, kde čoskoro začnú pribúdať ďalšie novinky a informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eshop | NESEDA