Ako vyzerala historicky prvá vyrobená stolička NESEDA?

Aj keď to bolo už niekoľko rokov dozadu, spomíname si na ten deň ako na veľký deň zmeny. Nielen zmeny v našom živote v podobe nových výziev, ktoré nás len čakali, ale hlavne sme mali výborný pocit, že sme na trh konečne priniesli niečo, čo má za úlohu vyriešiť celodenné sedenie a jeho dôsledky.

Ako vyzerala naša prvá vyrobená Neseda?

Od zaujímavých prvých nákresov, ktoré nevyzerali veľmi príťažlivo, až k výslednému produktu ubehli celé dva roky. S Mišom Trubanom sme nastavovali procesy, marketing a biznis plán, ktorý by zaručil rentabilitu celého projektu. A prvá stolička dorazila.

Pri prvom prvej stoličke bolo najkomplikovanejšie zostaviť prototyp, ktorého diely budú mať podobné parametre a výrobné postupy,  aké budú aplikované aj vo veľkovýrobe. Jeden kus vyrobiť nie je problém, problém je však vytvoriť správnu technickú dokumentáciu pre veľkovýrobu 10, 100 a viac kusov. To bola ihneď naša prvá veľká výzva.

Zároveň je potrebné proces výroby jednotlivých dielcov optimalizovať tak, aby sa daný produkt oplatilo vôbec predávať z pohľadu zákazníka.

Najväčšie výzvy 

V roku 2016 bol u čalúnnika pre spracovaný sedák a operadlo, neskôr sa začala riešiť veľkovýroba molitánov a skladanie výsledného prototypu. Na otázku novinárov, čo je a bolo na stoličke tou najväčšou výzvou Vlado Zlatoš odpovedal:

„Celý projekt je jedna veľká výzva. Je to však revolučný produkt, ktorým vstupujeme do segmentu, kde sa nikto nepozerá na túto problematiku (ne)sedenia tak, ako my. Výzva je manažovať všetkých dodávateľov, profesistov a partnerov tak, aby na konci vyšiel unikátny produkt, ktorý má zmysluplnú cenu a vysokú pridanú hodnotu. Preto opisovať detaily z vývoja a komplikácie, ktoré nás denno – denne stretávajú asi nemá zmysel. Projektu veríme a všetky problémy sú výzvy, ktoré treba jednoducho vyriešiť. Dnes je výzva vývoj, prototypizácia, či optimalizácia výroby, zajtra bude výzva aplikácia a senzorika (prototyp či veľkovýroba) a neskôr bude výzva preniknúť na zahraničné trhy, kde je potenciál produktu naozaj veľký,“ vysvetlil.

Tak ako aj iné produkty, aj Neseda sa vyvíja a dospieva. Prvá stolička vyzerala na pohľad ešte menej kvalitne, nebola taká moderná a „nadčasová“, no položila základy revolúcie v celodennom sedení. Dnes má Neseda stovky až tisíce verných zákazníkov a sme len na začiatku cesty.

Naše hodnoty nás ženú vpred a veríme, že aj v dnešnej uponáhľanej dobe si ľudia nájdu čas a priestor venovať sa svojmu zdraviu.

Ako sa tvorila vôbec prvá NESEDA? Takto: 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NESEDA.com