> Často pokladané otázky

Často kladené otázky

V prípade, že nenájdete odpoveď na Vašu otázku, nás neváhajte kontaktovať.

Pomôžu mi produkty Neseda so zdravotnými problémami?

Neseda (alebo Neseda, j.s.a.) je slovenská firma, ktorej cieľom je vytvárať prostredie podporujúce pohyb počas pracovnej doby. Je to dôležité, nakoľko žijeme v prostredí, ktoré je chudobné na pohyb a v takom prostredí ľudská bytosť ľahko stráca zdravie. Preto nepredávame produkty, ale tvoríme prostredie bohaté na pohyb. To je naša hlavná misia. 

Pre budovanie prostredia bohatého na pohyb ponúkame naše vlastné produkty ako: Neseda Stolička, Neseda Kľačadlo, polohovateľný stôl Neseda, Movement Kit Neseda a Neseda Movement Cowork Kit.

Stolička Neseda (produkt pre dynamické sedenie) je zároveň prvý a ikonický produkt našej spoločnosti, ktorý vznikal od roku 2015 a prvé kusy sa začali predávať od roku 2017. 

Nenavrhli sme ďalšiu stoličku, ktoré bežne poznáte. Vložili sme do nej vlastnosti, pomocou ktorých možete zavádzať aktívny pohyb do vašej práce.
Položili sme si otázky, aké pozície na sedenie nám počas práce pomáhajú kompenzovať záťaž z celodenného sedenia. Vychádzali sme z princípu, že žiadna poloha na sedenie nie je zdravá. Najzdravšia je tá nasledovná poloha, ktorá príde na rad o 20 alebo 50 minút sedenia.
A keď sme výber vhodných pozícii sedenia ukončili, hľadali sme správny dizajn, ktorý nám tieto polohy sedenia umožní v praxi realizovať. A tak vznikla stolička Neseda, ktorá je symbolom aktívneho životného štýlu zodpovedných ľudí, ktorí nechcú počas sedavej práce strácať svoje zdravie (dekondícia, disbalancie, degenerácia). Vznikol tak produkt, ktorý vám umožňuje aktívne meniť polohy sedenia počas práce, čo má pozitívny vplyv na vaše zdravie, kreativitu a celkovú produktivitu.

Ktorákoľvek stolička Neseda splní svoju misiu, pre ktorú je určená (aktívne sedenie, zachovanie zdravia). Je to len otázka vášho štýlu a ochoty priplatiť si za prémiovejšie materiály. Tu sú základné rozdiely modelových radov stoličiek Neseda:

 

  • Stolička Neseda ŠTANDARD: má jednoduchšie prevedenie a skromnejší výber farieb (čierna / antracit). Materály použité na čalúnenie sú však rovnako kvalitné ako pri stoličke Premium. Stolička má zjednodušené operadlo z krásnej, dvojito ohýbanej preglejky. Oproti verzii Prémium má inak tvarovaný sedák, ktorý je delený na dve polovice a v strede sa nachdáza veľký, vzdušný priestor pre ľudí, ktorí ho zo zdravotných dôvodov potrebujú (hemoroidy, citlivá či poškodená kostrč, iné). Okrem toho má stolička Neseda Štandard pridaný bonus v tom, že operadlo sa dá výškovo nastaviť v 5 centimetrovom rozsahu, aby pozícia stredu operadla dobre podpierala vašu krížovú (lumbálnu) oblasť. 

 

  • Stolička Neseda PREMIUM: ponúka kombináciu krásnych a prémiových materiálov, ktoré potešia nie len funkciou, ale aj pohľadom. Operadlá z materiálov ako dub alebo reálny karbón sú nielen krásne, ale aj exkluzívne v segmente stoličiek. Tvar operadla je sám o sebe krásny a v prevedení dreva či karbonu zvyšuje v našich očiach hodnotu toho, čo považujeme za prémiovú stoličku. Funkčnosť je však prvoradá, hoci zážitok z opierania sa o operadlo stoličky Neseda Premium je rovnako bez kompromisov. Sedák je funkčne tvarovaný a poskytuje až 6 farebných možností na výber (červená, tyrkysovo modrá, žltá, zelená, čierna a sivá). Vďaka svojmu prémiovému dizajnu sa ideálne hodí do každej firmy či homeofficu. Je to dizajnový skvost, ktorý si môžete prispôsobiť svojim požiadavkám.

 

  • Stolička Neseda DELUXE: je náš splnený sen, ktorý je inšpirovaný automobilovým sektorom. Ide o našu definíciu luxusu bez straty funkčnosti. Masívne operadlo z orechového alebo čerešnového dreva, je doplnené o poťahové látky z alcantary, ktorú považujeme za jednu z najkrajších materiálov na svete. Kontrastné šitie (orech = modré, čerešna = oranžové) navyšuje pôžitok pohľadu na Deluxe verzie týchto stoličiek Neseda. Takto nádherne spracovaná stolička je vhodná pre ľudí ktorí si potrpia na to, aby všetko, čo sa s nímí spája, urobilo veľký dojem. 

Všetky stoličky Neseda sú dodávané na klzákoch (1), s aretačnými kolieskami (2) aj obyčajnými kolieskami (3).
Je na vás, ktoré si zvolíte na každodenné používanie. Klzáky sú vhodné v prípade, že stolička je používaná viac staticky a chcete na stoličke robiť kompenzačné pozície ako hlboký drep, vysoký kľak a ďalšie. Klzáky však môžu zanechávať čmuhy a iné stopy na podlahe (podľa povrchu).
Aretačné kolieska fungujú opačne, ako bežné kolieska. Keď si sadnete na stoličku a kolieska sa zaťažia, je náročné s nimi pohnúť z miesta. Bežné koliečka sú pohodlné na pohyb, no najmenej bezpečné v prípade, že na stoličke Neseda chcete často meniť pozície. Stolička Neseda je vyrobená z prémiových materiálov. Látka sedáku je využívaná v automobilovom priemysle a znesie stotisíc oderov (mantindelov).
Operadlá sú z rôznych materiálov (preglejka, masívne frézované drevo, karbón) a vyznačujú sa vysokou odolnosťou nielen voči oderu, ale aj konštrukčnému poškodeniu. Môžeme tvrdiť, že sú bežným používaním takmer nepoškoditeľné. Viaceré prvky stoličky Neseda sú z koštrukčnej atestovanej ocele, ktorá unesie aj traktor (povrchová úprava práškovým lakovaním).
Mechanické časti ako kríž, piest, kolieska či mechanika, sú nakupované od renomovaných dodoavateľov a to sú diely, ktoré sú štandardne používané v kancelárskom priemysle. Na produkty Neseda by sme podľa zákona mali dávať dvojročnú záruku, no my si za našou kvalitou stojíme a na produkty Neseda poskytujeme záruku tri roky. 

Stolička Neseda je vhodná na aktívne sedenie, je mobilnejšia a vhodná skôr pre ľudí, ktorým vyhovuje aktívne sedenie v pracovnej dobe. Na bežné sedenie je zvyknutý každý z nás, aktívne sedenie je však posun smerom k zdraviu a vitalite. Aktívne sedenie samé o sebe k plnému zdraviu nestačí. 

Kľačadlo Neseda je vhodnejšie pre tých, ktorí radi striedajú státie so sedením. Je vhodné pre tých, ktorí potrebujú dynamiku aj funkciu. Hlavný rozdiel medzi stoličkou a kľačadlom je v tom, že pri sedení je vaša hlava nízko, pri kľačaní na kľačadle Neseda je vaša hlava vždy vo výške stojaceho človeka. Iné kľačadlá, ktoré si pamätáte z 90-tych rokov, boli dizajnované ako alternatívna k stoličke a teda vaša hlava bola vždy vo výške sediaceho človeka. V skratke: stolička Neseda rieši výzvu aktívneho sedenia, kľačadlo Neseda rieši problém aktívneho státia. Ideálna je preto kombinácia výškovo nastaviteľného stola a oboch týchto produktov: stoličky Neseda s kľačadlom Neseda. Vďaka polohovateľnému stolu je možné striedať počas pracovnej doby aktívne sedenie aj aktívne státie, obzvlášť ak používate naše produkty Neseda. Môcť si optimálne nastaviť výšku stola je jeden zo základných predpokladov zdravšieho pracovného prostredia. Nesprávna pozícia monitora ovplyvňuje pozíciu krku, hrbenie sa a podporuje vznik neželaných deformácií či disbalancií. Náš Neseda stôl má nielen výškovo nastaviteľné funkcie ale aj časovač (timer), ktorý môžete ľubovoľne nastaviť a pripomenúť si, že nastal správny čas na zmenu polohy aktívneho státia či sedenia. 

Kľačadlo Neseda spolu s výškovo nastaviteľným stolom ponúkajú najširšiu škálu aktívneho hýbania sa počas pracovnej doby. Viete s nimi realizovať rôzne druhy sedenia, kľačania i státia zároveň. Kombinácia výškovo nastaviteľného stola Neseda, kľačadla Neseda i stoličky Neseda, je ideálna voľba pre ľudí, ktorých zaujíma prostredie bohaté na pohyb, pretože počas práce nechcú strácať svoje drahocenné a ťažko budované zdravie. 

Verzia kľačadla Komfort je robustnejšia a priestrannejšia. Má omnoho vyššiu konštrukčnú hmotnosť (40kg) a je vhodnejšia do domáceho prostredia (home office). Bude vyhovovať všetkým, ktorím lahodí pohľad na pekné a kvalitné materiály (drevo, kov, koženka). Verzia Komfort tiež má vyššiu nosnosť (do 120kg). 

Verzia Mini je kompaktnejšia a minimalistickejšia. Je podstatne ľahšia (25kg), ľahko sa s ňou manipuluje a preto je vhodnejšia do firemného prostredia alebo do prevádzok, kde sa rieši zákaznícky servis. Má menej materiálov a preto aj nižšiu nosnosť (do 100kg). Dizajn Mini verzie je rovnako zaujímavý a v základe vychádza z dizajnu Komfort verzie. Niektoré polohy sú na kľačadle Mini obmedzené alebo nedostupné (napríklad hlboký drep alebo dekompresná poloha). 

Produkty Neseda (napríklad stoličky / kľačadlá) a ich diely sa vyvíjajú i vyrábajú na Slovensku (niektoré diely aj v Čechách). Štandardné mechanické diely (piesty, mechanika, tlmiče, kolieska) sú na trhu bežne dostupné a tie nakupujeme od kvalitných dodávateľov. Do vývoja a testovania našich produktov investujeme množstvo času i peňazí a vyberáme poctivé materiály, ktoré majú dlhú životnosť. Cena našich produktov zohľadňuje vývoj, ručnú výrobu, skladanie, logistiku a prácu všetkých zúčastnených teamov (našich aj externých). Vyrábať “hardware” produkty v dnešnom svete je na výrobu, logistiku, edukačný marketing či cash flow extrémne náročná úloha. Kúpou našich produktov neplníte vrecká anonymných a nenásytných investorov, ale pomáhate spolu s nami budovať kultúru pohybu v našej krajine, kde ľudia počas práce nestrácajú zdravie.

Všetky produkty Neseda si môžete prísť osobne pozrieť aj vyskúšať v našom Bratislavskom showroome v Squarebizz Business Centre. Rezervujte si s nami krátku prezentáciu našich produktov v Squarebizze. 

Produkty Neseda si viete prísť vyskúšať aj v HubHub Nivy Tower Bratislava. 

Rezervujte si s nami krátku prezentáciu našich produktov v HubHube.

V našej webovej sekcii nájdete informácie aj o iných možných showroomoch na Slovensku či v Čechách. 

Produkty Neseda (stoličky a kľačadlá) je možné si zapožičať podľa pravidiel našej požičovne (viď sekcia). Vďaka tomu si môžete vo svojom pracovnom či domácom prostredí otestovať, či naše produkty sú vhodné pre vás a napĺňajú vaše očakávania. 

Produkty Neseda vieme doručiť do celého sveta. Pre doručenie mimo SR a ČR nás, prosím, individuálne kontaktujte. V rámci SR a ČR hradíme dopravu my. Mimo SR a ČR Stoličku, stôl a Movement Kit doručujeme rozložené, v kompaktných krabiciach. Takto balené produkty je nutné zložiť svojpomocne. K zloženiu poskytujeme návod.

Produkty Neseda vyrábame v rôznych prevedeniach. V prípade, že máte záujem o odber väčšieho počtu našich produktov, dokážeme vám naše produkty upravovať na mieru. V prípade záujmu náš v tejto veci prosím kontaktujte. 

Za vývojom produkov v projekte Neseda stojí PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD., ktorý sa celoživotne venuje pohybu, kvantifikácii zdravia a trvalo udržateľnej životospráve. Je spoluzakladateľom a majiteľom projektu Neseda, ktorý vníma ako robustnú platformu pomocou ktorej je možné šíriť osvetu zdravia a kultúry pohybu, ktorá v našej krajine tak veľmi chýba. Kým v iných projektoch sa zameriava na rôzne skupiny populácie a rôzne výzvy, tak v projekte Neseda si kladie za úlohu pomáhať budovať pracujúcej populácii zdravie a zdravé návyky.

Stolička Neseda bola otestovaná v skúšobni nábytku na Lesníckej a drevárskej fakulte Mendelovej Univerzity v Brne (protokol číslo N-007-17). Preto stolička Neseda spĺňa všetky požiadavky spojené s Európskymi normami na testovanie kancelárskeho nábytku, konkrétne STN EN 1335 aj napriek faktu, že nám zákon túto povinnosť neukladá. 

Na výber máme zakaždým niekoľko variant produktov Neseda a snažíme sa, aby boli čo najflexibilnejšie.
Avšak, prípade záujmu personalizácie produktov, ako napríklad podľa farieb korporátnej identity firmy alebo exkluzívne materiály/limitované edície je možné s nami komunikovať individuálne. 

Kontaktujte nás prosím na erik.danko@neseda.com