Čo môžeš robiť počas práce, aby si nemal zdravotné problémy?

Dlhé hodiny strávené sedením môžu spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie. Od svalovej slabosti, cez problémy s krvným obehom až po komplikácie s chrbticou – všetky tieto problémy sú spojené s neaktívnym životným štýlom. Našťasie existujú stratégie, ktoré nám pomôžu zostať aktívnymi aj počas typicky sedavej práce.

Jednou z najefektívnejších metód je striedanie sedenia a státia. Dnes už existujú stoly, ktoré umožňujú prácu vo stoji, čo pomáha zlepšiť krvný obeh a znižuje tlak na chrbticu. Tieto stoly umožňujú jednoduchú zmenu polohy z sedenia na státie a späť, čo je skvelý spôsob, ako do svojho dňa zaviesť viac pohybu.

Pozrite si video, kde hovoríme viac: 

Rutina strečingu je jednoduchým, ale účinným riešením. Existuje množstvo jednoduchých strečingových cvikov pre rôzne časti tela, ktoré možno vykonať priamo pri pracovnom stole. Strečing môže pomôcť zmierniť napätie v svaloch, zlepšiť držanie tela a zvýšiť koncentráciu.

Okrem toho je dobré si urobiť pravidelné krátke prechádzky a prestávky. Aj pár minút chôdze môže zlepšiť krvný obeh, obnoviť energiu a pomôcť uvoľniť napäté svaly.

Existuje mnoho iných spôsobov, ako sa hýbať počas práce. Vo videu nájdete všetko zaujímavé rady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NESEDA.com