A čo dokáže vaša stolička?

Čo má vydržať dobrá stolička? Aké majú byť jej limity? Štandardné očakávanie od stoličky je, že sa v nej pohodlne usadíte. Prípadne, že bude mať dostupné nejaké nastavenia, ktoré zlepšia jej pohodlnosť a vám poskytnú oporu počas dňa.

Našu neseda stoličku sme však vyvíjali ešte s jednou dôležitou myšlienkou – musí dovoliť a vydržať neustále menenie polôh. To znamená, že musí zvládať veci, ktoré iné stoličky nemusia. Napríklad aj bojové pózy svojich užívateľov, čo sme otestovali s Dominikou.

Po zábave s natáčaním videa (ďakujeme Space Up Coworking & Events za priestory aj ochotu členov pomôcť) sme si sadli nad to, aby sme ti zhrnuli, čo robí nesedu kvalitnou stoličkou.

Čo robí nesedu kvalitnou stoličkou?

Kvalitná stolička neseda - Záber zo spodu na mechaniku, piest a kríž

Vynecháme teraz to, že neseda v podstate nie je stolička, ale ne-stolička. Pozrime sa na to, čo ju tvorí a ako je odolná a stabilná.

Silný základ a odolná mechanika

Poďme na to zdola hore. Kvalitná stolička musí stať na pevných nohách. Preto má neseda robustný kríž aj piest, ktorý odoberáme od jedného z top dodávateľov týchto súčiastok. Žiadne plasty, poctivý kov. Piest bol v rámci testovania vystavený stodvadsiatim tisícom (120000) cyklov a stále makal bezproblémov! To znamená, že si môžeš nesedu počas piatich rokov každý deň 12 krát posunúť hore a dole a stále bude piest  v pohode (pri 200 dňoch strávených na nesede do roka).

Mechaniku na bežných stoličkách použiješ možno raz (mimo horespomenutého piestu). Zvyčajne si len na začiatku stoličku nastavíš do „správnej“ polohy. Možno ešte následne dostane zabrať piestová páčka, keďže občas sa na stoličke vystrieda niekto iný. Mechanika nesedy je v konštantnom pohybe s tebou, pretože stále striedaš polohy. Veď si len pozri, aké polohy umožňuje.

Potrebuješ si dynamicky zmeniť sed, chceš si kľaknúť a pustiť sa trochu dozadu? Jasné, žiaden problém – uvoľni opierku, zhoď piest trochu dole a už môžeš makať v kľaku. Je kľak už nepríjemný? Zmeň polohu napríklad tak, že si otočíš nesedu naopak, zasekneš si operadlo v dolnej polohe a príjemne sa oprieš hrudníkom (áno, je to prekvapivé, ale aj tá tvdá opierka z laminátu je vcelku príjemná).

Tento kúsok tak ľahko neprevrátiš

Aj kvôli stabilite váži neseda slušných 16,8 kg. To už sa tak ľahko nezloží. Veď o to ide – nie je bežné na stoličke sedieť, čupieť, kľačať, alebo robiť kopy do vzduchu. Pri takýchto polohách musíš mať pod sebou poriadny kus, ktorý má svoju váhu a stabilitu aj vďaka dobre vybalansovanému ťažisku.

Pri testovaní neseda vydržala zaťaženie silou zodpovedajúcou 130 kg váhy pôsobiacej na opierku. Mimochodom, neseda je oficiálne testovaná Skúšobňou nábytku Mendelovej univerzity v Brne a spĺňa všetky normy kancelárskeho nábytku podľa európskej normy EN 1335.

Desaťtisíce oderov

O koľko viac oderov si zažije neseda než obyčajná stolička? Vezmi si, že len ak by si zdvojnásobili počet polohových zmien, t.j. namiesto toho, že vstaneš každú hodinku a prejdeš sa niekam, sa každú polhodinku presadíš do inej polohy. Už týmto sa poťah vašej stoličky vystavuje dvojnásobnému zaťaženiu, než je bežné. V jednom z našich článkov spomínali, že látka na neseda stoličke je podobná autopoťahom a jej odolnosť voči odieraniu je veľmi vysoká.

Unikátne pripevnenie operadla

Ak sa pozrieš na neseda stoličku na fotkách (alebo na nej už aj sedíš?), všimni si, ako sa operadlo drží na sedáku. Tento špecifický prípravok je plnohodnotná oceľ. Takže sa vôbec nemusíš obávať, že by sa ti operadlo ulomilo. Jedine teda, že by si bol Miesiželezo a rozhodol sa zamiesiť s nesedou. Radšej, ak máš veľa energie, použi nesedu ako závažie pri overhad drepoch!

Prajeme veľa úspechov v práci. Hlavne neseď!

Odmerajte kvalitu zdravia vášho pracovného prostredia a získajte bezplatnú spätnú väzbu.

Odmerať

Zistite ako získate zdravé pracovné prostredie pre vašu spoločnosť bez starosti

Zanechajte nám vašu e-mailovú adresu a my sa vám ozveme.

  Pridaj sa ku komunite nesedaFamily

  Komunita nesedov, ktorá miluje spoločné výzvy pre zdravé sedenie.

  Odmerať Viac info

  Pridaj sa ku komunite nesedaFamily

  Komunita nesedov, ktorá miluje spoločné výzvy pre zdravé sedenie.

  Odmerať Viac info

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  eshop | NESEDA