Nie revolučná, ale evolučná

Prečo evolučná, nie revolučná? Pretože je postavená na prirodzenosti, vďaka ktorej sme sa vyvíjali státisíce rokov. Sedenie na stoličkách 8+ hodín začalo mohutne len pár dekád dozadu. A mnohí to už cítime. Bolí nás chrbát, mávame migrénu.
Má to však logiku. Predtým než sme zostali zamknutí v našich kanceláriách a prilepení k obrazovkám, takmer všetci sme sa hýbali. Ergonomická stolička tento problém – strnulého sedenia nerieši. Práve naopak. Pomáha nám zafixovať jednu “ideálnu” polohu. A “pomáha” tak nášmu telu nehýbať sa.

Lepšie je pri práci nesedieť

Naše pohybové ústrojenstvo sa skrz tisícročia vyvinulo tak, aby slúžilo nášmu pohybu. Keď ho prestaneme používať, jeho funkcie sa zhoršujú a postupne vedú k zdravotným problémom.
Naša stolička je určená tým, ktorí tomu chcú zabrániť. Aktívne so svojím telom pracujú držiac sa v dobrej kondícii a mysliac aj na budúcnosť. Behajú, cvičia jógu alebo hrajú futbal. Mnohí to nerobia len pre radosť, ale aj preto, že pohyb a telesná aktivita im ich život a špeciálne život v zdraví predlžuje. A potom príde 8+ hodín v práci alebo študovni… To je tretina nášho života. Len malá ilustrácia; mladí ľudia vchádzajúci do profesionálneho života majú už dve dekády sedenia za sebou; v škole, na univerzite a nové dekády práce za počítačom sú ešte pred nimi.

Neseda stolička vás
vracia k prirodzenosti

Tím Vlada Zlatoša, skúseného … a autora tejto unikátnej a svetovo patentovanej stoličky toto nerieši len po častiach. Zmyslom jeho snažení a nápadov je kompletná zmena na nášho pracovného prostredia. Prostredia, ktoré by nám svojou flexibilitou vrátilo možnosť aktívne fungovať aj počas pracovnej doby. Jeho základným elementom je Neseda т
Veríme, že naša kondícia v strednom i vyššom štádiu nášho života môže byť iná, ak budeme počúvať potreby nášho tela aj počas práce za stolom.

Prídite si ju k nám vyskúšať

 

Urobte ďalší krok v aktívnom zdraví. Príďte si pozrieť, ako naša stolička funguje. Nájdete ju….. A náš tím vám ju nechá vyskúšat. Akékoľvek ďalšie informácie nájdete na

Dizajnove.sk

Brainstormingová poloha

Skvelá poloha pre malé porady a kreatívne stretnutia. Vracia krk do svojej prirodzenej polohy, a tým umožňuje optimálny prísun krvi do mozgu. Obmedzuje tvorbu tzv. “text neck”, strnulej polohy krku, ktorá časom môže spôsobovať bolesti v krku i migrény.

Turecký sed

Prirodzená poloha voľne žijúcich národov i jogínov. Uvolňuje jeden z dlhých svalov v oblasti panvy, ktorý sa pri klasickom sede skracuje. Ak je príliš skrátený, dochádza k postupnému vyoseniu panvy, zhoršeniu držania tela a následným bolestiam chrbta. Je vhodnou alternatívou klasického sedu, v prípade že sa potrebujeme sústrediť a sedieť dlhšie.

Klasický sed

Sed, ktorý sa najviac podobá štandardnému sedeniu za pracovným stolom. Chýbajúca opierka hlavy a rúk je benefitom, umožňuje telu prirodzený pohyb a podnecuje striedanie polôh. Opierka je špeciálne tvarovaná pre lumbárnu časť krížnej chrbtice, kde podporuje správne zakrivenie spodnej chrbtice, tým pádom sa nehrbíme.

Kľak

Ďalšia klasická poloha, pri ktorej sa naťahuje stehenné svalstvo a podporuje správna rotácia bedrových kĺbov, narúša stereotypné držanie tela, uvoľňuje myseľ a obnovuje pozornosť.

Hlboký drep

Poloha s najväčším počtom pozitívnych prívlastkov. Paradoxne, v našom civilizovanom živote takmer nepoužívaná, no kedysi nám najviac prirodzená oddychová poloha. Vystiera a napína všetky svaly, ktoré sa pri štandardnom sedení skracujú. Má blahodárny účinok na krížovú chrbticu a bedrové kĺby.

Tá vaša

Nájdite si svoju vlastnú polohu, ktorú ste možno používali niekedy v detstve. Dôležité je, aby ste svoju pozíciu na stoličke priebežne menili. Akákoľvek pozícia, v ktorej ustrniete nie je pre vás ideálna, tá správna je tá ďalšia. Telo sa veľmi rýchlo prispôsobuje na pohybové stereotypy, ktorým ho vystavujeme. Klasickým sedom rýchlo degeneruje.