Read our blog to learn more about Coderstrust

READ OUR BLOG
SIGN UP

Hey Rehan, we have created with CodersTrust the largest on-demand workforce in Bangladesh. Most of our students earn...

Опубликовано Rehan Allahwala 13 декабря 2017 г.

Čo je neseda?

FAQ

NESEDA (alebo Neseda, j.s.a.) je mladá slovenská firma, ktorá napomáha tvoriť prostredie podporujúce pohyb počas práce. NESEDA je zároveň prvý produkt našej firmy – stolička pre dynamické sedenie. Umožňuje vám aktívne meniť polohy sedenia počas práce, čo má pozitívny vplyv na vaše zdravie, kreativitu a celkovú produktivitu. 

Prečo vznikla stolička NESEDA?

Stolička NESEDA vznikla, aby vás chránila pred dlhodobím sedením v jednej polohe a tak aj chránila vaše zdravie. Ergonimické stoličky prišli, aby vás chránili pred budúcim fyzickým utrpením, ktoré vznikajú zlým držaním tela. Sú známe tým, že zvyšujú maximálne pohodlie pri sedení. Dúfali sme, že správne sedenie, ktoré nás už nebolí je zdravé, a tak môžeme sedieť x hodín denne.
Ale dokáže správne sedenie zabrániť negatívnym vplyvom nedostatočného pohybu? Medzi hlavné problémy, ktoré vznikajú a ktoré podporujeme vďaka dlhodobému sedeniu v jednej polohe sú:

1. OCHORENIE SRDCA: nehybné svaly spaľujú menej tukov, krv prúdi pomalšie a mastné kyseliny môžu ľahko upchávať srdce.

2. DIABETES - riziko cukrovky sa zvyšuje, pretože svaly nereagujú na inzulín v relaxačnom režime tak rýchlo, takže pankreas vytvára stále viac inzulínu.

3. OSTERPORÓZA - pasívne sedenie zvyšuje riziko osteoporózy. Činnosti ako chôdza, beh a pod. stimulujú kosti, aby boli hustejšie a pasívne sedenie spôsobuje opačný efekt.

4. KŔČOVÉ ŽILY - dlhodobé sedenie spomaľuje krvný obeh, čo spôsobuje, že sa v nohách zhromažďuje krv. Problémy siahajú od opuchnutých členkov a kŕčových žíl až po nebezpečné krvné zrazeniny nazývané hlboká žilová trombóza.

5. ZAHMLENIE MOZGU - aktívne svaly prenášajú okysličenú krv do mozgu. Keď sedíme pasívne dlhú dobu, všetko sa spomaľuje, vrátane funkcie mozgu. Energia klesá a s ňou aj koncentrácia a produktivita.

6. OSLABENÉ SEDACIE SVALY - sedenie si vyžaduje, aby vaše sedacie svaly neurobili absolútne nič a zvyknú si na to. Oslabené svaly následne poškodzujú vašu stabilitu, vašu schopnosť odraziť sa a vašu schopnosť udržať krok.

Mentálne zdravie je dlhodobým  sedením tiež ovplyvnené vďaka nepriaznivým fyzickým problémom.
Keďže sa telo potrebuje hýbať, ako môže existovať zdravá poloha na dlhodobé sedenie? Je to nebezpečnejšie, ako si myslíme. Zostáva nám len pohyb.  Ale, čo ak musíme prededieť celý deň v práci? Presne preto sme vyvinuli stoličku neseda. Vplyv dlhodobého sedenia môžeme zabrániť  menením polôh sedenia v 20-45 min. intervale vďaka stoličke NESEDA . 

Akú máte víziu a poslanie?

Predstavujeme si svet, v ktorom je pohyb doma, v práci, v škole a na verejnosti prirodzenou súčasťou života. Našou misiou je pomôcť ľuďom k dynamickejšiemu, aktívnejšiemu a zdravšiemu životu prostredníctvom vytvárania prostredia, ktoré inšpiruje k pohybu a aj ho umožňuje. Sedavé zamestnanie dokáže veľmi ovplyvniť celkové zdravie človeka, avšak dnešná doba nás často krát núti mať prácu, kde musíme presedieť x hodín denne v jednej polohe. Bojujeme za to, aby sme prežili zdravo sedavé zamestnanie. Dlhodobé sedenia v jednej polohe sa akceptuje v dnešnej dobe ako normálne. Sme tu, aby sme prisiesli svetlo na tiché problémy dlhodobého sedenia v jednej polohe a pomohli vám predísť im.

Myšlienka nesedy

Prečo neseda?

Aké sú výhody nesedy?

Používanie stoličky neseda vám dáva maximálnu slobodu pohybu aj v dobe, počas ktorej sedíte. To napomáha vášmu telu a zároveň mysli, kreativite, produktivite a zároveň chráni vaše zdravie pred nežiadúcimi účinkami dlhodobého sedenia. 

Čím ste iní?

Sme jediná stolička, ktorá je určená na striedanie polôh a na používanie prirodzených polôh, ako je napríklad aj kľak či drep. Aj to je jeden z dôvodov za neštandardným dizajnom veľkého sedáku a úzkej opierky. Väčšina stoličiek, s ktorými nás porovnávajú má filozofiu jednej správnej sedacej geometrie. Naša filozofia je, že správna poloha na sedenie neexistuje. Len tá ďalšia, do ktorej vás to prirodzene ťahá sa presunúť.

Ako sa neseda používa?

Ako každá stolička s nastaviteľnými možnosťami, aj neseda má svoj návod na použitie. Pozrite si inštruktážne video a prečítajte si o jednotlivých sedacích pozíciách v tejto sekcii.

Zdravie a neseda

Ako mi neseda zdravotne pomôže?

Používanie nesedy je cesta ako zvýšiť prevenciu budúcich problémov. V niektorých špecifických problémoch s pohybovým aparátom striedanie pozícií sedenia lekári aj odporúčajú. Pokiaľ máte zdravotné problémy, poraďte sa s lekárom či fyzioterapeutom o vhodnosti používania stoličky neseda.

Pokiaľ ste zdravotne v poriadku, neseda je cestou pre prevenciu, podporu výsledkov vášho športového úsilia a možnosťou ako doplniť váš deň o pohyb za “no-extra-time.” Zároveň je to cesta ako doplniť vaše pracovné prostredie o nástroj podporujúci vašu produktivitu a výkon.

Môžem používať nesedu, ak mám problémy s chrbticou?

Neseda nie je zdravotná pomôcka. Pokiaľ máte zdravotné problémy určite sa poraďte s odborníkom o vhodnosti používania stoličky neseda a konkrétnych polohách na nej.

Sú rôzne typy problémov s pohybovým aparátom. V niektorých prípadoch môže striedanie pozícií pri sedení byť prospešné, v niektorých neutrálne a v niektorých dokonca škodlivé.

V prípade, že cítite akékoľvek pochybnosti o tom, či je pre váš zdravotný stav neseda vhodná, poraďte sa pred používaním s lekárom.

Čo hovoria na nesedu odborníci?

Nesedu vyvíjal Vlado Zlatoš, ktorý sa celoživotne venuje pohybu a mobilite človeka.

Konzultovali sme nesedu aj s fyzioterapeutmi, ktorí vnímajú možný pozitívny vplyv striedania polôh sedenia. Dlhodobá klinická štúdia o vplyve nesedy zatiaľ nie je realizovaná.

Vlastnosti nesedy

Z akého materiálu je opierka?

Všetky opierky sú vyrábané ručne. Neseda prémium má na výber 3 možnosti. Opierka z laminátu, karbónu alebo opierka  z dubového dreva. Neseda standard má opierku vyrobenú z preglejky.

Z akého materiálu je sedák?

Sedák je plnený molitanom a polstrovaný látkou, ktorá sa používa aj napríklad do áut. Pre svoju kvalitu znesie aj stotisíc oderov. Stredová časť, určená pre zníženie tlaku na prostatu, je plnená mäkkším molitanom a polstrovaná látkou rovnakej kvality

Môžem si nesedu personalizovať?

Aktuálne vyrábame nesedu len v jednej veľkosti (L). Od septembra 2018 je v ponuke niekoľko farebných verzií poťahu sedáka a od mája 2020 je sme pridali modely neseda standard a neseda premium, ktoré majú svoje vlastné možnosti na výber.

V prípade firemných zakázok vo väčších počtoch, či špeciálnych akcií je možné ešte doplniť nesedu o štítok s menom firmy, či logom.

Ďalšie možnosti personalizácie budú pribúdať postupne tak, ako nám to rozvoj firmy dovolí a vždy o nich informujeme na našom Instagrame a Facebooku.

Máte nejaký certifikát?

Stolička neseda bola otestovaná v skúšobni nábytku na Lesníckej a drevárskej fakulte Mendelovej Univerzity v Brne (protokol číslo N-007-17).Neseda spĺňa všetky požiadavky spojené s Európskymi normami na testovanie kancelárskeho nábytku, konkrétne STN EN 1335.

Akú má neseda nosnosť?

Aktuálne predávaný model neseda je verzia veľkosti L – má odporúčanú nosnosť 100 kg a je určený pre ľudí s výškou do 190 cm. Máme zákazníkov aj nad 100 kg a zatiaľ je neseda vporiadku aj po 2 rokoch používania.

V plánoch máme vytvorenie verzie veľkosti M (pre deti a útlejšie postavy) a verzie XL s nosnosťou nad 100 kg a osoby nad 190 cm výšky.

Prečo je neseda tak ťažká?

Materiály použité na výrobu sú vysoko kvalitné a poctivé. V mnohých miestach, kde by možno iní výrobcovia použili plast my používame drevo a kov Drevo a kov sú podstatne ťažšie než plast. Vybrali sme tieto materiáli, aby bola kvalitná a vydržala vaše dynamické používanie

Prečo má opierka taký tvar?

Úzka opierka vám pomáha sedieť viac vystreto. Zároveň umožňuje polohu obkročmo s opierkou na prsiach. Tvarovaná časť opierky spôsobuje to, že chrbát úplne nepriľahne a nepotí sa tak, ako bežne. A molitanová mäkká časť je zahrnutá ako ideálna forma podpory spodnej časti chrbtice.

Prečo je sedák taký veľký?

Veľkosť sedáku umožňuje na stoličke pohodlne sedieť v tureckom sede, preložiť si nohu pod nohu, či kľačať. Toto je ťažko dosiahnuteľné, veľmi nepohodlné a niekedy až nemožné pri bežných veľkostiach sedáku.

Nákup nesedy

Kde môžem nesedu vyskúšať?

Navštívte tieto miesta pre osobné vyskúšanie nesedy:
https://www.neseda.com/showrooms/Čo sa skrýva za cenou nesedy?

Cenu nesedy tvoria: výrobné náklady (ktoré sú pomerne vysoké vzhľadom na kvalitu materiálov, výrobu na Slovensku a ručné spracovanie), dopravné a balné, náklady na beh firmy, zisková marža (ktorú aktuálne celú reinvestujeme do vývoja, testovania, hľadania možností)

Objednávanie, doručenie, servis

Kam doručujete?

Doručujeme najmä po Európe, ale je možné poslať  balík aj mimo Európu. Doručenie po Európe a aj do iných krajín je nacenené štandardnou cenou dopravy, ktorú vidíte na e-shope pred zaplatením.

Ako doručujete?

Doručujeme kuriérom priamo na vami zvolenú adresu. Kuriér vás na doručenie upozorní emailom a aj sms správou. Ak by vás aj na adrese nezastihol, dohodne sa s Vami na doručení v iný deň.

Ako dlho trvá doručenie od objednávky?

Po zaplatení doručenie trvá max do 2 týždeňov. V prípade iného termínu vás informujeme.

Aký veľký je balík s nesedou?

Neseda v krabici váži takmer 20 kg.

Je ešte niečo v balení okrem nesedy?

Súčasťou balienia sú samobrzdiace aj klasické (pohyblivé) koliečka s manuálom na používanie nesedy s technickými paramentrami. Taktiež je možné dokúpiť si olej na ošetrenie opierky dub, čerešna a orech, ktorý nájdete v našom e-shope.

Ak sme niečo nezodpovedali, opýtajte sa. Ak je všetko jasné, objednajte si svoju nesedu tu!


Ešte niečo?

Neseda, j.s.a.

IČO: 51118327
IČ DPH: SK2120608105

adresa: Hraničná 18, 82105, Bratislava
telefón: +421 903 251 720

Copyright © 2020. Neseda. All rights reserved | Obchodné podmienky