Zistiť viac

Nepreseď svoje zdravie v jednej polohe

Pravdepodobne práve sedíte. Sedenie je bežné, ale nie všetko, čo je bežné, je zároveň aj normálne. Dlhodobé sedenie a státie nespôsobuje len svalové disbalancie. Nastávajú rôzne choroby od fyzických ako obezita, zlé trávenie a diabetes po mentálne ako depresia a chronická únava. Dokonca ani 30 minút sústredeného cvičenia nemusí stačiť na odvrátenie zdravotných ťažkostí, ak trávite väčšinu voľného času sedením. Preto sme sa s projektom neseda rozhodli konať.

E-shop

Sedíme dlho. Vieme sa brániť?

Chráni zdravie

Záruka 3 roky

5 pozícií sedenia

Ručná výroba

Ako sa neseda
odlišuje od konkurencie?

Neseda je prvá stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe.. Pri vývoji nesedy sme vkladali extrémny dôraz, aby bola, čo najviac variabilná v striedaní polôh. Našim cieľom bolo, aby sme Vám umožnili minimálne 5 spôsobov sedenia.

V nasledujúcom videu predstavujeme, ako môžete nesedu používať. Ak si zvolíte prečítať viac, dozviete sa ďalšie výhody konkrétnych polôh.


Predstavte si svet, v ktorom sa stanete zdravším, jednoduchým chodením do práce

My sme produktom prostredia, v ktorom trávime najviac času. V práci je to “iba” 1/3 života. Zlá správa je, že dnes je bežné že žijeme a pracujeme v prostredí, ktoré je chudobné na pohybové možnosti a naopak bohaté na nevýživné (priamo toxické) kalórie. Priam ideálny koktail pre nadváhu, obezitu, metabolické ochorenia a rôzne zdravotné komplikácie.

INOVÁCIA nie je o slovách ale činoch. BUDÚCNOSŤ pracovného prostredia nie je pasívna či reaktívna, ale dynamická a PROAKTÍVNA. Projekt NESEDA prináša ZMENU do pracovného a školskéhp prostredia, poradia priorít a VZOROV správania sa.

Stefan Kemenyík

Rozhodol som sa pre nesedu, pretože som uvažoval o svojom zdraví a pohodlí ako o investícií, ktorá predíde tabletkám. Od kedy nesedu používám vnímám výrazný pozitívny posun, bdelejší stav a zvýšenie miery vedomej sebareflexie polohy tela počas práce. 

Michal Stín

Pre nesedu ma presvedčila idea, že neexistuje jedna ideálna poloha na sedenie. Celkovo cítim extrémny progress v produktivite a well-being. Oceňujem stabilitu pri drepe, možnosť sedieť v kľaku a reverzne s operadlom na hrudi.

Tomas Perunsky

Sedím na Nesede kľudne aj 10 hodín denne a nedá sa to porovnať s inými stoličkami s ktorými som mal do činenia. Je ergonomická "out of the box" bez žiadneho nastavovania.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Pre firmy

Aj pomocou nesedy vo firmách a školách vytvárame prostredie bohaté na pohybové príležitosti. Inštalujeme rôzne prvky pre pohyb priamo do firmiem a škôl (hrazdy, kruhy, rebriny) a učíme ľudí, ako sa v práci bezpečne hýbať, aby sa nezranili.

Byť ZDRAVÝ je jediná   dlhodobo udržateľná cesta,       ako produkovať skutočné a spoločensky prínosné HODNOTY (vaše firemné / pracovné poslanie).

Inovátor nesedy

Čo mám robiť, keď musím presedieť celý deň v práci?

Toto je otázka, na ktorú sme našli odpoveď vďaka projektu NESEDA. Vyvinuli sme stoličku, ktorá nie je o sedení, ale naopak nesedení. Stolička bude užitočná pomôcka pre všetkých vás, ktorí musíte denne dlhé hodiny sedieť a nie ste ochotní akceptovať degeneratívny vplyv celodenného sedenia na svoju kondíciu, svaly a ich tonus.

Prečítať viac o používaní

Ako to vieme spraviť?

Pre školy

neseda

premium

prémiová kvalita pre kreatívne (ne)sedenie

neseda

standard

elegantná kombinácia všetkého,
čo potrebujete

pre firmy

revolúcia pre sedavé zamestnanie

pre školy

program pre uvedomelé školy

Neseda ako pomôcka pre životný štýl

Hoci prezentujeme stoličku pre dynamické sedenie (striedanie rôznych polôh), my nepredávame “stoličky”. My tvoríme životný štýl, zdravšie pracovné prostredie (kultúru), v ktorom je bežné i normálne sa hýbať počas pracovnej doby.

Zamyslite sa nad pohybom, ako liekom

Naše telá prosperujú pohybom.  Ak väčšinu dňa človek presedí, robí to X rokov, telo sa začína na toto sedenie adaptovať. S tým prichádzajú prvé bolesti a varovné duševné i fyzické signály, ktoré nemôžeme ignorovať. Ak sa nepostaráme o naše telo, kde budeme žiť?  Pohyb je proti chorobám ako liek zadarmo bez  vedľajších efektov, ktorý prináša nasledovné benefity.

neseda

Pomáha udržovať zdravie svalov a orgánov 

Kontroluje cukor v krvi

Zosilňuje imunitný systém

Pomáha k lepšiemu spánku

Zvyšuje produktivitu a kreativitu

Zvyšuje energiu a entuziazmus

Významne redukuje stres

Pomáha kontrolovať váhu

Pomáha udržovať zdravie svalov a orgánov

Zvyšuje produktivitu a kreativitu

Toto je otázka, na ktorú sme našli odpoveď vďaka projektu NESEDA. Vyvinuli sme stoličku, ktorá nie je o sedení ale naopak nesedení. Stolička bude užitočná pomôcka pre všetkých vás, ktorí musíte denne dlhé hodiny sedieť a nie ste ochotní akceptovať degeneratívny vplyv celodenného sedenia na svoju kondíciu, svaly a ich tonus.

Neseda je prvá stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe.. Pri vývoji nesedy sme vkladali extrémny dôraz, aby bola čo najviac variabilná v striedaní polôh. Našim cieľom bolo, aby sme Vám umožnili minimálne 5 spôsobov sedenia.

V nasledujúcom videu predstavujeme, ako môžete nesedu používať. Ak si zvolíte prečítať viac, dozviete sa ďalšie výhody konkrétnych polôh.


Hoci prezentujeme stoličku pre dynamické sedenie (striedanie rôznych polôh), my nepredávame “stoličky”. My tvoríme životný štýl, zdravšie pracovné prostredie (kultúru), v ktorom je bežné i normálne sa hýbať počas pracovnej doby.

INOVÁCIA nie je o slovách ale činoch. BUDÚCNOSŤ pracovného prostredia nie je pasívna či reaktívna, ale dynamická a PROAKTÍVNA. Projekt NESEDA prináša ZMENU do pracovného a školskéhp prostredia, poradia priorít a VZOROV správania sa.

Často kladené otázky

Nájdite odpovede na väčšinu vašich otázok na jednom mieste

Prejsť na FAQ

Pomoc s nákupom

Kontaktujte nás

Používanie nesedy

Objavte, ako dostanete čo najviac z používania nesedy

Zistiť viac

Pre akúkoľvek pomoc a otázky sme vám s radosťou k dispozícií

Neseda, j.s.a.

IČO: 51118327
IČ DPH: SK2120608105

adresa: Hraničná 18, 82105, Bratislava

e-mail: info@neseda.com
telefón: +421 903 251 720

Copyright © 2020. Neseda. All rights reserved | Obchodné podmienky

Neseda ako pomôcka pre životný štýl