POZRIEŤ VIDEO

preži zdravo sedavé zamestnanie

Pravdepodobne práve sedíte. Sedíte aj veľa počas celého dňa, pretože si to vaše povolanie vyžaduje. Po čase niečo prestáva byť v poriadku. Prvé varovné signály (bolesti) v tele už nastúpiliDonútilo vás to začať si robiť prieskum o stoličkách, ktoré vám pomôžu sedieť zdravo, ale žiadna z nich akosi nerieši podstatu problému dlhodobé sedenie. Bol to aj náš problém. Preto sme sa s projektom NESEDA rozhodli konať a priniesť riešenie pre všetkých so sedavým povolaním.

Sedíme dlho.

Stefan Kemenyík

Rozhodol som sa pre nesedu, pretože som uvažoval o svojom zdraví a pohodlí ako o investícií, ktorá predíde tabletkám. Od kedy nesedu používám vnímám výrazný pozitívny posun, bdelejší stav a zvýšenie miery vedomej sebareflexie polohy tela počas práce. 

Michal Stín

Pre nesedu ma presvedčila idea, že neexistuje jedna ideálna poloha na sedenie. Celkovo cítim extrémny progress v produktivite a well-being. Oceňujem stabilitu pri drepe, možnosť sedieť v kľaku a reverzne s operadlom na hrudi.

Tomas Perunsky

Sedím na Nesede kľudne aj 10 hodín denne a nedá sa to porovnať s inými stoličkami s ktorými som mal do činenia. Je ergonomická "out of the box" bez žiadneho nastavovania.

Čo o nás hovoria zákazníci?

Tiché problémy dlhodobého sedenia.

Ergonomické stoličky prišli, aby vás chránili pred fyzickým utrpením, ktoré vznikajú zlým držaním tela počas sedu, ale neriešia problémy z dlhodobého sedenia spôsobené neaktivitou tela. Najhlavnejšie problémy, ktoré podporujeme dlhodobým sedením v jednej polohe sú popísané detailne v ilustrácií: 

neseda

premium

prémiová kvalita pre kreatívne (ne)sedenie

neseda

standard

elegantná kombinácia všetkého,
čo potrebujete

neseda

Často kladené otázky

Nájdite odpovede na väčšinu vašich otázok na jednom mieste

Prejsť na FAQ

Pomoc s nákupom

Kontaktujte nás

Používanie nesedy

Objavte, ako dostanete čo najviac z používania nesedy

Zistiť viac

Pre akúkoľvek pomoc a otázky sme vám s radosťou k dispozícií

Najnovšie z Instagramu

Na našom Instagrame pre vás zdieľame série edukačných článkov, inšpiratívne myšlienky, filozofie, aktuality a informácie, ktoré tvoria novú budúcnosť pracovného prostredia a nový prístup k sedavému zamestnaniu. Pridajte sa s nami do revolučnej zmeny pracovnej a sedavej kultúry nasledovaním nás na Instagrame. 

MENTÁLNE ZDRAVIE - pasívnym sedením podporujeme chronickú únavu, nespavosť a stres, vďaka čomu privádzame  myseľ do nezdravých podmienok, ktoré môžu viesť až k depresií

PREČO SME VZNIKLI

LIST ZDROJOV

ZAHMLENIE MOZGU - aktívne svaly prenášajú okysličenú krv do mozgu. Keď sedíme pasívne dlhú dobu, všetko sa spomaľuje, vrátane funkcie mozgu. Energia klesá a s ňou aj koncentrácia a produktivita

STUHNUTIE KRKU A RAMIEN - sedenie dlhodobo v jednej polohe vedie k ztuhnutiu krku a rovnako aj ramien, pretože sa nečinnosťou svaly neprekrvujú. Často krát sa vytvára aj deformácia zvaná tech-neck.

DEFORMÁCIA SVALOV - dlhodobým sedením v jednej polohe podporujeme svalové nerovnováhy, ktoré vedú k fyzickej deformácií a ovplyvňujú naše denno denné aktivity.

NEFUNKČNÁ CHRBTICA - chrbtica, ktorá sa nehýbe, sa stává nepružnou a je ľahko náchylná na poškodenie pri denno denných aktivitách. Taktiež sa zvyšuje risk pre herniovaný bedrový disk.

OSLABENÉ SEDACIE SVALY - sedenie si vyžaduje, aby vaše sedacie svaly neurobili absolútne nič a zvyknú si na to. Oslabené svaly následne poškodzujú vašu stabilitu, vašu schopnosť odraziť sa a vašu schopnosť udržať krok.

OCHORENIE SRDCA - nehybné svaly spaľujú menej tukov, krv prúdi pomalšie a mastné kyseliny môžu ľahko upchávať srdce.

DIABETES - riziko cukrovky sa zvyšuje, pretože svaly nereagujú na inzulín v relaxačnom režime tak rýchlo, takže pankreas vytvára stále viac inzulínu.

OSTEOPORÓZA - pasívne sedenie zvyšuje riziko osteoporózy. Činnosti ako chôdza, beh a pod. stimulujú kosti, aby boli hustejšie. Pasívne sedenie spôsobuje opačný efekt.

KŔČOVÉ ŽILY - dlhodobé sedenie v jednej polohe spomaľuje krvný obeh, čo spôsobuje, že sa v nohách zhromažďuje krv. Problémy siahajú od opuchnutých členkov a kŕčových žíl až po nebezpečné krvné zrazeniny. Vzniká trobmofília.

NAŠA FILOZOFIA

Správne sedenie neexistuje.

Správne sedenie neexistuje, pretože ak ostanete v jednej polohe dlhšie ako hodinu,  podporujete negatívne vplyvy pasívného sedenia. Úplne riešenie nie je ani dať si niekoľko minút pauzu, ak si zas sadnete do tej istej polohy. Preto sme vyvinuli stoličku NESEDA. Je špeciálne navrhnutá tak, aby ste na nej mohli striedať polohy sedenia. Menením geometrie tela, telo zostane aktívne, svaly sa nezačnú zkracovať a podporíme cirkuláciu krvi v celom tele.

POZRIEŤ VIDEO

AKO SA NESEDA POUŽÍVA

Už nemusíte presedieť celý deň v práci.

V nasledujúcom videu predstavujeme, ako môžete zabrániť vplyvu dlhodobého sedenia menením polôh sedenia v 20-45 min. časovom intervale. Ak si zvolíte prečítať viac, dozviete sa ešte hlbšie o konkrétnych polohách sedenia, ich výhody a najlepšie použitie v živote. 

DOZVEDIEŤ SA VIAC

“NESEDA je prvá slovenská stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu
nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe.”

Turecký sed

Sed v kľaku

S oporou na prsiach

Hlboký drep

Klasický sed

“Správna poloha sedenia neexistuje. Tá správna je tá ďalšia."

SHOWROOMS

Príďte si vyskúšať nesedu naživo!

Radi vás uvidíme :) Momentálne sa nachádzame v lokáciach na Slovensku a v Českej republike. V našich showrooms si môžete otestovať mechaniku nesedy na vlastnej koži, skúsiť všetky polohy sedenia ktoré sa dajú na nej realizovať...a HLAVNE ju môžete cítiť, spoznať aké je to sedieť na nesede, dotknúť sa materiálu a obzrieť všetky jej detaily!

OTVORIŤ MAPY SHOWROOMS
POZRIEŤ VŠETKY ROZHOVORY

preži zdravo sedavé zamestnanie

Tiché problémy dlhodobého sedenia.

Správne sedenie neexistuje.

Už nemusíte presedieť celý deň v práci.

Radi vás uvidíme :) Momentálne sa nachádzame v lokáciach na Slovensku a v Českej republike.

V našich showrooms si môžete otestovať mechaniku nesedy na vlastnej koži, skúsiť všetky polohy sedenia ktoré sa dajú na nej realizovať...a HLAVNE ju môžete cítiť, spoznať aké je to sedieť na nesede, dotknúť sa materiálu a obzrieť všetky jej detaily!

Príďte si vyskúšať nesedu naživo!

Pridajte sa k spokojným zákazníkom:

Zistiť viac

Neseda, j.s.a.

IČO: 51118327
IČ DPH: SK2120608105

adresa: Hraničná 18, 82105, Bratislava
telefón: +421 903 251 720

Copyright © 2020. Neseda. All rights reserved | Obchodné podmienky

Mám záujem

Stolička, ktorá prináša pohyb
do Vášho života

Stolička, ktorá 

prináša pohyb 

do Vášho života

i

neseda

Mnohí z Vás ste si ju chceli vyskúšať, tak po novom už môžete! Oficiálne spúštame možnosť vyskúšania našej revolučnej “home-office” stoličky na 100 dní iba za 1€ na deň. Miesta sú limitované.

Chcem vyskúšať

Doprava SK/CZ zadarmo

Rýchla zákaznícka podpora

Prémiová ručná výroba zo Slovenska

Požičovňa iba za 1€ na deň

Výhodný nákup na splátky