Invenčný projekt neseda sa stal realitou

Invenčný projekt neseda sa stal realitou

Vlado Zlatoš zo Skill Labu a Michal Truban z Websupportu sa rozhodli zmeniť degeneračnú kultúru pracovného prostredia a vymysleli nesedu – stoličku, na ktorej sa možno hýbať a stále meniť polohu.

neseda - skica (zdroj Michal Truban)
neseda – prvá skica (zdroj Michal Truban)

Správnu polohu a mieru sedenia určuje špeciálna aplikácia a senzory zabudované priamo na nesede. Aktuálne je v malovýrobe prvých päť kusov stoličky určených na testovanie a spustiť predpredaj plánujú jej tvorcovia už na jeseň.

Jedna z mnohých vecí, ktoré prispeli k úspechu spoločnosti Websupport spočívala v tom, že boli vždy na hrane inovácií – technologických i marketingových a rovnaký úspech predpovedáme aj nesede. Zhovárali sme sa s Michalom Trubanom.

Ako/Prečo vznikol prvotný nápad vytvoriť nesedu? Kto stoji za projektom?

neseda - prvy prototyp (zdroj Michal Truban)
neseda – prvý prototyp (zdroj Michal Truban)

Za projektom stojím ja spolu s Vladom Zlatošom. Nápad vznikol u Vlada, ktorý sa venuje výživnému životnému štýlu a pohybu. Ja som zasa robil triatlon. Na spoločnom obede sme sa bavili o tom, že neexistuje jediná zdravá poloha na sedenie. Každá poloha má svoje negatíva, keď je v nej človek dlho. Zároveň, že ľudia v práci strašne veľa sedia, čo im znižuje flexibilitu. Prišli sme s konceptom stoličky, ktorá dovolí človeku čo najviac sa hýbať, striedať polohy a v prípade verzie so senzorom ho aj upozorní aby sa postavil a meria čas sedenia.

neseda 1 (zdroj Michal Truban)
neseda (zdroj: Michal Truban)

Ako dlho prebiehal vývoj produktu od prvotnej myšlienky?

Od prvotnej myšlienky už ubehol takmer rok. Keďže je to náš prvý fyzický projekt, veľa sa na ňom učíme. Už sme ale vo finálnej fáze, keď máme pár prototypov. Po ich odladení pôjdeme na predpredaj a veľkovýrobu.

Čítajte více zde www.mediawatch.dog

zdroj: www.mediawatch.dog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

eshop | NESEDA