Ako (ne)sedieť na stoličke NESEDA

Začiatky príbehu značky NESEDA siahajú až do júna roka 2015. Vtedy to bol len nápad a vy už viete, že nápady sami o sebe nemajú žiadnu hodnotu. Hodnotné sú iba tie nápady, ktoré sa aj zrealizujú, ale nie hocijako. Keďže značku NESEDA intenzívne rozvíjame aj spolu s Mišom Trubanom, tak v tomto článku sa vám pochválime čo sme za ten čas zmajstrovali. Akú hodnotu stolička NESEDA prinesie do vášho pracovného života? We Keep Moving While Working. A čo vy?

Ako vám NESEDA zmení kvalitu pracovného života k lepšiemu

Kedysi len nápad a iniciatíva cez blogový článok a dnes reálny funkčný produkt, ktorý už čoskoro môžete mať doma aj vy. Na obrázkoch nižšie uvidíte už finálny dizajn stoličky NESEDA, na ktorej od začiatku vývoja pracovalo 7 firiem a desiatky ľudí (voláme ich profesisti). Najťažšie na tom celom bola skôr organizácia tohto mravčieho úsilia a nekonečné čakania na dodávky dielov, dizajnov, úprav a všetkého okolo. Každá zmena ovplyvnila niekoľko krokov vzad i vpred, ale to nie sú sťažnosti. V projekte sme sa mnoho nových vecí naučili a mnoho sa toho ešte len naučíme. A to je to najcennejšie, pretože inak by sme vám nedokázali priniesť do vášho pracovného života pridanú hodnotu a inováciu. Už od úplného začiatku avizovania tohto projektu sme dostávali od vás veľmi pozitívnu spätnú väzbu a ukázalo sa, že po takomto produkte je tu skutočný dopyt. V dnešnom článku sa preto dozviete nasledovné informácie:

  • Aké základné polohy vám stolička NESEDA umožní striedať (fotogaléria)
  • Aké farebné varianty budú k dispozícii pre stoličku NESEDA
  • Kedy spustíme predpredaj stoličky NESEDA
  • Koľko bude stolička NESEDA stáť

 

Aké základné polohy vám stolička NESEDA umožní striedať

 


(1) Klasické sedenie je samozrejmosť
. Je jasné že v mnohých prípadoch sa človek musí veľmi koncentrovať a tam jednoducho nie je priestor na experimentovanie. Anatomická opierka v krížovej oblasti vám však pomôže usadiť sa nie len pohodlne, ale aj zdravšie. Vďaka robustnej podpore v krížovej oblasti zabránite zbytočnému skracovaniu bedrovo-driekových svalov (jadro problému celodenného sedenia), ak v polohe nebudete príliš dlho. Keď odpisujete na emaily, robíte menej dôležité úlohy alebo jednoducho chcete polohy striedať pre svoje dobro, konštrukcia a funkčný dizajn stoličky NESEDA vám to umožní. Nasleduje vizuálna ukážka ďalších užitočných polôh na (ne)sedenie:

 

(2) Sed turecký bude pravdepodobne jedna z najobľúbenejších polôh.


(3) Sed v kľaku
je poloha, v ktorej sa budete môcť koncentrovať aj na dôležitejšie úlohy, ako len odpisovanie na emaily.

 

Sedenie naopak s podopretím o brucho / prsia (4) je veľmi upokojujúca poloha. Keď si nezaseknete možnosť hojdania sa, možno bude pre vás mať táto poloha sedenia aj meditačný charakter. Vhodná na kreatívne myslenie alebo skupinový brainstorming.

 

(5) Podopieranie sa pri stoji pre tých, ktorí chcú pracovať za standing-deskoch.

 

Najdôležitejšia poloha na sedenie – squat (6) (hlboký drep). V tejto polohe vydržíte pravdepodobne najmenší objem času, ale budete sa čudovať, ako veľmi rehabilitačná a antidegeneračná je táto poloha. V tomto článku si naštudujte súvislosti a pochopíte prečo by ste sa polohe squatu mali vystavovať čo najčastejšie. Veď pozrite sa na svoje malé deti a pochopíte, že squat nie je nič nové pod slnkom. Cieľom pre vás bude dosiahnuť deň, kedy sa v tejto polohe uvoľníte a budete ju potrebovať ako príjemnú oddychovú polohu.

Aké farebné varianty budú k dispozícii pre stoličku NESEDA

Finálny výber sedákov a operadiel je stanovený na čiernu, sivú, tmavo fialovú a ešte jednu farbu, ktorú prezradíme neskôr. Stredové časti budú skôr odtiene sivej a čierna. Stolička bude mať elegantné prešitie kontrastnou niťou, ktoré podtrhne funkčnosť celého dizajnu. V budúcnosti pravdepodobne rozšírime farebnú škálu na viac farieb a tiež budeme robiť limitované alebo extravagantné edície. Nebudeme sa však brániť ani hromadnej výrobe na zákazku, kde farby stoličiek NESEDA zladíme s korporátnym dizajnom a farbami zákazníckej spoločnosti.

Kedy spustíme predpredaj stoličky NESEDA

Začiatok predaja plánujeme na mesiac október, ale viete ako to chodí (vlastne možno ani neviete). Aktuálne prebieha fáza, kedy tieto malosériové funkčné stoličky (z obrázkov) kolujú po nami vybraných partneroch, od ktorých si získavame spätnú väzbu. Vo finále vyladíme posledné detaily a ideme do fázy veľkovýroby. Na pôvodnej stránke neseda.com sme mali kedysi ilúzie o tom, že predaj stoličky NESEDA aj s verziou 2.0 spustíme na jar roka 2016. Plány teda máme a reálne stoličky by sme chceli doručiť v decembri. Tak nám držte palce.

Koľko bude stolička NESEDA stáť

Prvá odhadovaná cena stoličky NESEDA je 490 eur. Plánujeme aj rôzne iné edície (drahšie aj lacnejšie, dokonca aj detskú variantu), no v tomto prvom kole rátajte iba s touto cenou.

Zopár postrehov na záver

V tejto fáze dokončujeme len verziu stoličky 1.0. Čiže verziu bez aplikácie a senzorov. S vývojom verzie 1.5 (senzor a appka) začneme hneď po tom, ako úspešne spustíme predpredaj a začneme produkt doručovať prvým šťastlivým zákazníkom. O detailoch o čom presne bude verzia 1.5 a tiež plánovaná verzia 2.0, vás budeme informovať v budúcich článkoch. Aktuálne však ešte musíme absolvovať niekoľko konzultácií u expertov na veľkovýrobné procesy (nad 100 kusov). Ale to sú naše výzvy. Aké výzvy pripravujeme pre vás?

Pre pobavenie vám ponúkame zoznam nepovinných polôh, ktoré na stoličke NESEDA môžete zrealizovať. Experimenty samozrejme realizujte výlučne len na vaše vlastné riziko. V budúcnosti uvažujeme aj nad foto a video súťažami, kde sa budete predbiehať v tom, kto na stoličke NESEDA urobí absurdnejšiu a bláznivejšiu polohu na (ne)sedenie. Myslím, že náš čakajú dobré a zábavné časy 🙂

zdroj: www.vladozlatos.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

eshop | NESEDA