Prešla NESEDA certifikáciu? A aké mýty panujú o našej stoličke?

Dnes je to už pomerne bežné. Mýty a rôzne neoverené informácie sa dokážu šíriť rýchlosťou blesku a NESEDA nie je výnimkou. Zhrnuli sme preto niekoľko zaujímavých faktov, ktoré ste možno o našej stoličke nevedeli.

1, NESEDA sa chce viesť na „hajpe“ ergonomických stoličiek

Toto je prvý a veľmi obľúbený mýtus, s ktorým sa stretávame pomerne často. Čo sa týka samotných ergonomických stoličiek, nikdy sme ich ani neodporúčali a nikdy sme ani nechceli byť ako ony. A prečo? Tieto stoličky nútia človeka sedieť.

My však nechceme, aby sme celý deň sedeli, nechceme stráviť v jednej polohe niekoľko hodín. Chceme, aby sa naše telo hýbalo, aby sa naťahovalo, a to aj počas pracovného nasadenia. Práve toto je najväčší rozdiel medzi NESEDOU a ergonomickou stoličkou. Takže nie, nikdy sme nechceli byť ako ony a nikdy sme sa nechceli viesť na ich sláve, pretože naša kategória produktu je úplne iná.

Niektorí ľudia si stále myslia, že NESEDA vznikla ako snaha zarobiť na aktuálnom trende ergonomických stoličiek. „Hajp“ z ergonomických stoličiek už pominul dávno, trh je dnes presýtený a jednak Vlado Zlatoš a Michal Truban sa rozhodli v prvom rade riešiť svoj vlastný problém, takže túžba vyvinúť produkt bola vnútorná a skutočná aj bez vidiny budovania novej firmy. O tom, ako vznikla NESEDA a aké boli jej začiatky sa dočítate TU.

2, Nie sme pravá stolička, nemáme certifikáciu

Často sa nás ľudia pýtajú, že ako naše stoličky vyrábame, či vôbec vydržia a podobne. Síce sme v NESEDA nikdy predtým nevyrábali stoličku, to neznamená, že to nerobíme dobre a kvalitne.

NESEDA prešla riadnou certifikáciou kancelárskeho nábytku STN EN 1335, prešla záťažovými testami simulujúcimi niekoľkoročné používanie bez známky opotrebenia (protokol číslo N-007-17) a aj keby sa objavil nedostatok, poskytujeme na NESEDU minimálne 3-ročnú záruku.

Nezabudnime, že stoličku navrhovalo profesionálne štúdio, kde sa v 3D modeloch zohľadnil každý milimeter, ťažisko je perfektne vybalansované, vlastníme ochranu dizajnu, ktorý bol pripravený na mieru a nie je podľa žiadnej šablóny. A do tretice, stoličku pre nás kompletizuje profesionálna slovenská firma, ktorá vyrába nábytok pre mnohé svetové značky, takže o kvalitu sa naozaj netreba báť.

3, NESEDA je drahá

Naša stolička je vyrobená z prémiových materiálov, nepoužívame neoverených dodávateľov a nemáme dodávateľov mimo EÚ. Každú jednu stoličku montujú profesionáli a takto sme dodnes dodali viac ako 3-tisíc stoličiek do celej Európy.

A samozrejme, to niečo stojí. NESEDU berieme pre našich zákazníkov ako investíciu do zdravia. Iné stoličky – ktoré vás len nútia sedieť – stoja často násobne viac. My chceme našim zákazníkom dodať produkt, ktorý bude na dlhé roky a bude pre nich pomôckou, ako zlepšiť život. Takže, ak sa o svoje zdravie nezaujímam, môže sa mi NESEDA zdať drahá. No ak chcem zmeniť svoj život, začať sa viac hýbať a robiť niečo pre svoje zdravie, je to vynikajúca pomôcka a investícia na dlhé roky.

Aj keď NESEDA už je dnes firma, ktorá predáva desiatky stoličiek, už od svojich začiatkov ide proti prúdu. Kým ostatné stoličky ukazujú, ako sa na nich sedí „najzdravšie“, NESEDA hovorí, že najzdravšia poloha na sedenie neexistuje, akákoľvek poloha, ak v nej budete pridlho, nie je zdravá, najzdravšia poloha je vždy tá ďalšia a riešením nie je lepšie sedenie, ale naopak, menej sedenia.

4, Sme len nábytkárska firma

Hoci vyrábame kusy nábytku, nie je to celkom tak. Náš nábytok je revolučný. Revolučný z toho pohľadu, že sa snaží naučiť ľudí, aby ho používali rôznym spôsobom a na rôzne účely. NESEDU nevnímame len ako produkt, ale aj ako nástroj k dosiahnutiu vyšších cieľov. A tými sú napríklad: zdravšie kancelárie, menej obezity, viac pohybu a menej chronických chorôb.

Vznikli sme ako startup, ktorý chce rásť organicky a postupne. Presne tak aj fungujeme – nemíňame peniaze, ktoré nemáme, zameriavame sa na kvalitný produkt a na našich zákazníkov, nemáme reklamnú agentúru, ktorá by nám robila promo.

Väčšina zákazníkov prichádza preto, lebo sa stotožňujú s celkovou ideou, rozumejú filozofií NESEDA a to nám pomáha v tom, že nemusíme riešiť námietky sklamaných zákazníkov, ktorí nakúpili vďaka reklame, ale práve naopak, naši zákazníci sú našimi ambasádormi, ktorí nám pomáhajú túto zmenu šíriť ďalej.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NESEDA.com