Zdravé sedenie nieje to isté ako pohodlné sedenie

Ergonómia je veda, ktorá nám pomáha pochopiť ako sedieť v geometricky správnej polohe. Problém je však inde. My sedieť dlhšie v správnej polohe nepotrebujeme.

My naše telo potrebujeme "vyživovať" pravidelným pohybom, inak sa stáva disfunkčné. Pokaziť si vlastné telo však môžeme iba raz, potom v ňom musíme prežiť celý zvyšok života. A tomu chceme zabrániť za každú cenu. Ako?

Jediné riešenie je začať uvažovať nad tým, ako do svojho pracoviska zaviesť kultúru pohybu. To znamená vytvoriť aktívne prostredie, kde je bežné a normálne sa počas práce zľahka hýbať, striedať polohy sedenia či státia, mať okolo seba prvky, ktoré nám umožňujú pohyb za no-extra-time.
Čím dlhšie pracujeme v prostredí ktoré je chudobné na pohyb, tým hlbšia fyzická degenerácia nastáva. Vyplňte nasledovný dotazník, pomocou ktorého vám pomôžeme odmerať výšku rizika vášho pracovného prostredia.

Otestujte sa

Aktívny Homeoffice je riešenie

Naše telo potrebuje zmenu. Pohodlné sedenie spôsobuje lenivosť, neproduktivitu, stráca sa dôležitý svalový tonus a čo je horšie, skracujú sa mnohé dôležité svaly i šľachy (najmä okolo panvy a stehien). Podporuje to našu komfortnú zónu a prehlbuje neželanú fyzickú degeneráciu. Zdravé sedenie či státie je niečo celkom iné. Zdravé je najmä to, čo podporuje zmenu, dynamiku, povzbudzuje k celodennému pohybu. Práve preto najzdravšia poloha na sedenie či státie je hneď tá ďalšia.

Pozrite sa ako problém státia či sedenia riešime my. Vytvorili sme unikátne produkty stoličiek i kľačadiel, ktoré vám umožňujú vystriedať viac ako 10 pracovných polôh sedenia i státia. Lenže mať v práci či homeoffice takéto možnosti samé o sebe nestačia. Treba ich začať aj správne a pravidelne používať.

Stolička Neseda Kľačadlo Neseda

Aktívny Homeoffice je riešenie

Pohyb nieje to isté ako tréning. Naše telo potrebuje určitú minimálnu pohybovú dávku (kroky, schody, visenie, rúčkovanie, čupenie, iné). Ak túto dávku nedostane, nedá sa to dobehnúť ani tvrdým tréningom a už vôbec nie víkendovým "bojovaním" v populárnych závodoch. Tak sa zvyšuje najskôr šanca, že si ublížime. Pravidelnými dávkami pohybu však svoje telo nielen že posilníme, ale môžeme aj uzdraviť.

Začať budovať kultúru pohybu na pracovisku či homeoffice je nevyhnutné pre všetkých z nás, ktorým nieje zdravie ľahostajné. Hrazda, kruhy či bradielka mať na pracovisku je základ. No samé o sebe nestačia. Musíme ich aj používať (prístup) a tiež potrebujeme vedieť ako (metodika). Nechajte sa inšpirovať našimi prednáškami, ktorými naštartujeme pozitívnu zmenu nie len vo firme (naživo), ale aj homeoffice (live stream).

Zistiť viac

Prečo aktívne sedenie?

Napriek tomu, že chceme byť produktívny, naše telo potrebuje zmenu. Rôzne polohy sedenia rešpektujú prirodzenosť nášho tela ostať aktívnym aj počas práce. Rozdiel medzi pohodlným a zdravým sedením je priepastný.

Základy zdravého sedenia?

Aj na stoličke neseda sa dá pohodlne usadiť. Nebola však stvorená pre pohodlné sedenie. Má vám umožnovať striedať rôzne druhy sedenia tak, aby ste ostali aktívny počas pracovného dňa. Pohodlné sedenie vedie k pasivite, oslabeniu mysle či strate svalového tonusu. Dôležité svaly sa skracujú a za 10 či 20 rokov presedených v jednej geometrickej polohe naše telo fyzicky degeneruje.

Ako tomu zabrániť? Jednoducho pohybom za no-extra-time. Naša stolička neseda vám vďaka unikátnemu dizajnu a multifunkčnej mechanike umožní striedať hneď viaceré polohy sedenia.

Zistiť viac Zapožičať stoličku Neseda

Polohy sedenie?

Ostaňte aktívny a striedajte rôzne druhy sedenia, ktoré vám stolička neseda umožňuje. Udržíte dôležitý svalový tonus a môžete odstrániť aj niektoré svalové disbalancie. Pozrime sa na benefity vybraných polôh sedenia na stoličke neseda:

[wonderplugin_carousel id="1"]
[wonderplugin_carousel id="5"]

Prečo aktívne státie?

Rozlišujeme dve základné polohy, pri ktorých môžeme vykonávať prácu. Keď sedíme, sme vo výške sediaceho človeka. Keď stojíme je naša hlava zhruba o pól metra vyššie. Čo ak teraz môžete striedať rôzne polohy sedenia a ostať vo výške stojaceho človeka? Predstavujeme vám novú inováciu v oblasti aktívneho státia unikátne kľačadlo Neseda.

Ako zdravšie stáť pri práci?

Kým stolička neseda rieši výzvu spojenú s aktívnym sedením, kľačadlo neseda rieši výzvu spojenú s aktívnym státím. Tento unikátny produkt je určený pre všetkých z vás, ktorí musíte vykonávať svoju prácu po stojačky.

Nadčasový dizajn kľačadla nie je o image, ale hlavne o funkcii. Vďaka kľačadlu môžete striedať úplne nové aktívne polohy. Stačí mať výškovo nastavitelmný stôl.

Objednať kľačadlo

Polohy státia

Pracovať po stojačky a predsa ostať pohybovo aktívny. To sa dá len s unikátnym kľačadlom neseda. Pozrite sa, aké zaujímavé polohy môžete na kľačadle neseda využiť pri práci:

[wonderplugin_carousel id="4"]

Čo znamenajú "no-extra-time" pohybové aktivity v praxi?

Pracujete aj vy v prostredí ktoré je chudobné na pohyb? Kultúra pohybu môže byť jedna z najlepších investícií do vnútorného bohatstva vás i vašich kolegov.

No-extra-time je jedna z najdôležitejších myšlienkových koncepcií, ktoré si môžete v praxi osvojiť. Opravuje vaše zdravie v prípade, že ste si ho už poškodili a naopak ako prevencia, vám nikdy nedovolí zdravie stratiť. V literatúre sa tento fenomén nazýva aj "Non-exercise activity thermogenesis" (NEAT) a vďaka nemu môžete počas práce spáliť o 500 až 1000 kalórii navyše. Ale to nieje všetko. Čo to v praxi obnáša?

1. Buďte aktívny počas práce

Zmeny polohy sedenia či státia. Chôdza po schodoch, kráčanie, visenie a ďalšie, to všetko patrí do NEAT (no-extra-time pohyb).

2. Budujte aktívne pracovné prostredie

Kultúra pohybu začína v deň, keď si zaobstaráte jednoduché pomôcky na cvičenie ako hrazda, kruhy, palica a začnete ich používať počas pracovnej doby.

3. Inšpirujte svoje okolie

Niekto musí byť prvý a tak trochu „divný". Práve vy môžete zaviesť kultúru pohybu medzi svojich kolegov a zvýšiť tak ich zdravie aj produktivitu. Stačí si kúpiť stoličku či kľačadlo neseda a o diskusiu je postarané.

neseda
standard

antracitová
čierna

Model standard, ktorý má rovnaké funkcie ako model premium, je minimalistická, cenovo dostupnejšia verzia nesedy, vďaka použitím materiálom, ktorú sme vytvorili pre širšiu verejnosť.

799.00,-€ s DPH

neseda
premium

čierna
šedá
červená
tyrkysovo modrá
zelená
žltá

Model premium laminát je určený najmä pre ľudí, ktorí ocenia moderný, revolučný dizajn. Je to náš prvý model NESEDA, ktorý začal revolúciu (ne)sedenia na Slovensku a v Čechách.

999.00,-€ s DPH

neseda
premium

čierna
šedá
červená
tyrkysovo modrá
zelená
žltá

Neseda premium s dubovým operadlom, je reprezentatívna stolička. Vďaka svojmu prémiovému dizajnu sa ideálne hodí do každej firmy.

1149.00,-€ s DPH

neseda
premium

čierna
šedá
červená
tyrkysovo modrá
zelená
žltá

Neseda premium karbón je pre všetkých nadšencov techniky aj dizajnu. Je unikátna svojimi vlastnosťami (vysoká pevnosť, nízka hmotnosť, tepelná i chemická odolnosť) a vizuálom.

1199.00,-€ s DPH

neseda
limitovaná edícia

Limitovaná edícia s masívnym orechovým operadlom, bez námahy ladí s čiernym štítkom na opierke, na ktorom je Vami zvolený popis zlatou farbou. Sedák je z luxusnej alcantari s modrým podšitím. Exkluzívne ručné spracovanie je zárukou vysokej kvality.

1799.00€ s DPH

neseda
limitovaná edícia

Limitovaná edícia s masívnym čerešnovým operadlom, prirodzene sedí s bronzovým štítkom na opierke, na ktorom je Vami zvolený popis čiernou farbou. Sedák je z luxusnej alcantari s oranžovým podšitím. Exkluzívne ručné spracovanie je zárukou vysokej kvality.

1499.00€ s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *