Čo si obliecť do kancelárie a na kancelársku stoličku?

Možno sa vám to zdá ako triviálna otázka. Veď predsa viem, čo si oblečiem. Keďže chceme, aby ste sa v kancelárii hýbali (či už na priamo na kancelárskej stoličke, alebo aj mimo nej), trochu sme sa nad tým zamysleli. Prekvapivo, pri výbere oblečenia do kancelárie sú podobné kritéria ako pri výbere kancelárskej stoličky.

Je to akceptovateľné?

Prvá vec, čo musíte zvažovať pri výbere (oblečenia aj kancelárskej stoličky do práce) je samozrejme vhodnosť do firemnej kultúry. My v nesede radi búrame hranice a zaužívané pravidlá, ktoré považujeme za limitujúce. Napriek tomu chápeme, že do istej miery v kancelárii musíte aj zapadnúť. Stupne formálnosti oblečenia sú štyri: od casual (neformálne oblečenie) cez business casual (biznis neformálne oblečenie), smart casual (inteligentné neformálne oblečenie) po traditional business (tradičné biznis oblečenie). Nie sme módni poradcovia, preto nepôjdeme do témy hlbšie. Radi by sme vám ale odporučili vygoogliť si „štýl pracovného oblečenia“ alebo „business dress code.“ Ak ste freelancer v zdieľanej kancelárii (co-workingovom office), možnosti vhodnosti sa pohybujú na škále od kraťasov po oblek podľa toho, či v daný deň máte externý meeting. Tam sa ani veľmi zamýšľať nemusíme, len málokedy sa dá obliecť nevhodne a miera akceptácie je extrémne vysoká. Ak pracujete v kancelárii väčšej firmy, pravdepodobne sa riadite oficiálnou alebo neoficiálnou kultúrou obliekania, typicky business casual či smart casual. Čoraz viac firiem však necháva možnosť aj absolútneho casual oblečenia.

Je to pohodlné pre pohyb?

Pre neposedných ľudí, ktorí sa chcú v práci hýbať platí, že čím menej formálnosti, tým väčšie možnosti pre pohyb. Je jasné, že sa lepšie bude robiť drep alebo visieť na hrazde v kraťasoch a tričku, než v obleku či kostýme. Ale čo robiť, ak ísť do práce v teplákoch jednoducho nie je možnosť, alebo váš štýl? A čo robiť vlastne s nesedou?

Pohybové oblečenie do kancelárie (a na kancelársku stoličku) pre ženy

Pohodlné, strečové nohavice sú skvelá voľba, ktorá vám umožní všetko, čo chcete. Môžete vyzerať dobre a profesionálne a zároveň vás nebudú limitovať natiahnuť sa, spraviť výpad, či dokonca aj jeden-dva drepy. Skombinovať s blúzkou a prípadne poloformálnym sakom a je to vybavené. A čo sukne a šaty? Dá sa to, samozrejme. Tesnejšie sukne prirodzene obmedzujú hybnosť a pohybové možnosti. Turecký sed či sed obkročmo sú výzva, ktorá sa síce rieši ťažšie, ale nie je to nemožné. Stále však môžete na vašej kancelárskej stoličke sedieť bez problémov v nízkom a vysokom kľaku. Jemné strečingové cviky sú tiež možné. Dobrou voľbou pre pohyblivý štýl na pracovisku sú šaty. Voľnejšie, prípadne dlhšie šaty dovoľujú bezproblémovo využívať aj všetky možnosti sedenia na stoličke neseda. Nemusíte sa báť, že by vám bolo nepohodlne ani že by ste pôsobili nevhodne. Dokonca aj v tej typicky mužskej pozícii obkročmo s opierkou ste stále na bezpečnej strane.

Pre mužov

Kým nemusíte ísť do práce v obleku, všetko je jednoduché. Či si dáte strečové chino nohavice alebo slušné rifle, nik na vás nebude zazerať. A pokiaľ nepôjdete do úplne slim-fit obtiahnutej verzie, aj hybnosť na kancelárskej stoličke bude dostatočne dobrá. K tomu pohodlná košeľa, tričko, sveter. Všetko je jednoduché, rýchle a pohodlné. Neobmedzuje vás to v zdravom a pohodlnom sedení ani pohybe. Ak nakombinujete sako pre väčší pocit formálnosti a biznisovosti, vždy sa dá ľahko zavesiť na hrazdu, keď robíte zhyby!

Ďakujeme roomfactory za poskytnutie priestorov na natočenie videa!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NESEDA.com