Video: Státie za stolom pomáha. Ale prečo môže byť aj na škodu? Predstavujeme kľačadlo!

Aktívne státie je veľmi dôležitý prvok v našom živote a je vhodné ho aj často využívať. Nie je však nič horšie ako vymeniť celodenné sedenie za celodenné státie. Tak isto, ako celodenné sedenie, je to rovnaký typ pohybovej výživy, resp. „nevýživy“.

To je niečo podobné, ako keby ste celý deň a celý život jedli len kura a ryžu, kura a ryžu, kura a ryžu…atď. V NESEDE preto presadzujeme, že žiadna pozícia nie je zdravá, tá najzdravšia je tá ďalšia. Avšak, vymeniť počas pracovného dňa dlhé sedenie za státie je určite dobrý nápad.

Môžete tak urobiť na niekoľko minúť či dokonca hodín. Aj tu však existujú rôzne riziká, ktorým je potrebné sa vyvarovať.

Toto sú veci, ktoré si musíte pred aktívnym státím nastaviť:

  • stôl musí byť tak nastaviteľný, aby som mal dobre umiestnené a podoprené lakte
  • nemať tendenciu hlavu skláňať nad monitor, musí byť v rovnakej výške, ako vaše oči – pomôcť môžu rôzne stojany na monitory a iné setupy
  • je potrebné uvedomiť si, ako celý čas stojíte – niekto stojí dominantne na pravej, iní na ľavej nohe, ani to však nie je vždy dobré
  • polohy je tým pádom potrebné striedať

Práve pre potreby efektívne aktívneho státia sme vyvinuli kľačadlo, ktoré vám umožní striedať polohy aj pri aktívnom státí. Je to niečo podobné, ako pri aktívnom sedení, keď používate NESEDU a môžete striedať 6 základných polôh.

Ako vyzerá kľačadlo a ako ho používať? Pozrite si toto video:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NESEDA.com